Laboratory Imaging

Image Analysis Systems

English version


Menu


30.10.2009   

Interní seminář Laboratory Imaging


V pátek 30.10.2009 měli opět po nějaké době všichni zaměstnanci Laboratory Imaging možnost setkat se na interním semináři...

V pátek 30.10.2009 měli opět po nějaké době všichni zaměstnanci Laboratory Imaging možnost setkat se na interním semináři, který se konal ve školících prostorách firmy. Zde si během jednoho dne formou prezentací předali novinky v oblasti know-how a nejnovějšího vývoje napříč obory, kterými se firma zabývá.

V oblasti vývoje "vlajkové lodi" NIS-Elements byly nastíněny plány vývoje v roce 2010. V širší známost byly uvedeny speciální aplikace pro NIS-Elements jako například projekt Nikon A1 Confocal Microscope, podpora připojení dvou kamer naráz, nové techniky dekonvoluce z dílny Laboratory Imaging či zobrazování virtuálních objektů ve 3D. Byla konstatována rostoucí kompatibilita laboratorních periferií s operačními systémy Windows Vista 32/64bit a Windows 7.

Zajímavým bodem bylo premiérové předvedení nové samostatné aplikace pro dávkovou dekonvoluci. Úlohy dekonvoluce, známé svojí časovou náročností, je nyní možné provádět přes bez přítomnosti obsluhy přes noc či o víkendu. Robustní architektura programu významně zvyšuje pravděpodobnost úspěšného dokončení všech úloh i např. při nečekaném výpadku el. proudu.

V oblasti biomedicíny byly prezentovány dvě významné novinky roku 2009. Těmi jsou systém pro vyhledávání a snímání metafází buněk tzv. "Metaphase Finder" a jeho úplná integrace se systémy Lucia Cytogenetics 2 včetně pokročilé správy snímaných dat a informací o pacientech ukládaných do centrální zabezpečené databáze.

Oddělení kriminalistických aplikací zase představilo svoje úspěchy na poli vývoje specializovaného hardware. Jednalo se zejména o další generaci přístrojů BalScan (analýza střel a nábojnic), TrasoScan (analýza otisků obuvi) a RI1 kontrolér (měření indexu lomu skla). Také jsme byli seznámeni s nejnovější verzí aplikace Lucia Forensic jejíž vydání se plánuje na přelom roku 2009/10.Zpět
Zobrazit vše
All
lim.cz
nis-elements.cz
lucia.cz
forensic.cz
limaging.cz